Kavárny naživo a trochu jinak

Spolu s padajícím listím a sychravým počasím doručí letošní podzim všem příznivcům kultury nový studentský projekt. Blíží se totiž festival Kavárny naživo, který v říjnu nabídne návštěvníkům pražských kaváren, jako protiváhu ponuré atmosféry, barevnou paletu uměleckých akcí všech druhů a žánrů. Mezi nimi například inscenaci divadelní hry Zelda, manželka spisovatele v režii divadelního spolku Chrchel nebo fotografický workshop s Ninou Zardalishvili.

Mlýnská kavárna na jeden den připomene 50. léta v pařížském Montparnassu, neboť jej obsadí několik studentů malby i se svým výtvarným náčiním, kteří budou na místě malovat a vystavovat své obrazy. Stoly a židle v Café Lajka zase roztančí Zdeňka Bartošová v doprovodu absolventa Pražské konzervatoře Lukáše Janaty. A to vše za běžného denního provozu.

Motivem festivalu Kavárny naživo, kterému vyslovil podporu Karel Schwarzenberg a jenž bude probíhat také ve spolupráci se studenty či profesory UMPRUM a AMU, je především snaha oživit tvořivého ducha pražských kaváren. Podobně, jako tomu bylo za první republiky, kdy se v těchto podnicích scházeli velcí spisovatelé, malíři či politické osobnosti, a umožnit tak veřejnosti přímý styk se současnou tvorbou mladé generace, diskusi a zpětnou vazbu.

V rámci festivalu proběhne 18 akcí ve 20 kavárnách a zapojí se přes 200 účinkujících. Více na kavarnynazivo.cz, nebo na facebookové události.

Program:
program

Podobné články

Komentáře jsou zakázány


UPOZORNĚNÍ

Publikování nebo šíření obsahu serveru ocimastudenta.cz je bez předchozího souhlasu zakázáno.

KDO JSME?

Jsme studenti pražských gymnázií, kteří se zajímají o aktuální dění ve světě. Naše stránky jsou určeny náročným čtenářům, kteří se zajímají o společenské události a civilizační vývoj a chtějí si na ně udělat vlastní názor.

Copyright 2014 - Jan Kolb