Já, Miloš I.

Nevím, zda-li jste prezidentovo „poselství“ poslouchali jako já, nebo jste radši vychutnávali volna o Vánocích. Musím vás všechny ubezpečit, že jste o moc nepřišli. Máte možnost si teď přečíst můj výklad i s komentářem…

 

 Jak urazit co nejvíc lidí v jednom proslovu?

Prezident se nechal slyšet, že navazuje na prvorepublikovou tradici vánočních proslovů, rekpektive poselství. Dobře, ovšem to by se musel taky postarat o to, aby měl jeho přednes prvorepublikovou kvalitu. Což rozhodně neměl. Když někdo ve vašem okolí začíná většinu vět slovy zeman mikrofon„Já jsem…“, řekli byste o něm, že je narcista. V tom případě je to třeba říct i o našem prezidentovi. Jeho sebestředné „Já, já, já…“ se skoro nedalo vydržet. Protože, jak nám pověděl, on dělal všechno tento rok dobře, zasazoval se o podporu obyčejných lidí a pornografické skupinky /“pasy rajot“/ odsoudil zcela správně! Také prý práce státní správy je zcela…debilní? Nebo tak nějak? Tím pádem se rázem práce asi 100 tisíců lidí zaměstnaných státem v jeden okamžik stala zcela pohnojenou prezidentovým slovem.

stats zemanekJá, já, já!

Přehled použití spojení „Já jsem“ nebo „My jsme“. Poslední dva roky, projevy Miloše Zemana, jasně ukazují, jak převažuje červená – tedy jen já, já, já…

Nikdy, NIKDY!

Nebude také, podle svých slov, nikdy ustupovat davu řvoucích neandrtálců, jak označil nás, pražské tzv. lumpenkavárníky. Problém ovšem je, že náš prezident by se s těmito předchůdci soudobého člověka dal srovnávat mnohem lépe než my studenti, kteří jsme vyjádřili 17. listopadu svůj názor na povolené demonstraci.

Tady je předtáčeno

Miloš Zeman letos své „poselství“ předtáčel. Ano, vulgaritám se naštěstí vyhnul, nicméně poslouchat se to stejně moc nedalo, řečeno slovy Tondy Blaníka. (Kancelář Blaník, internetový pořad, pozn. autora)

A na co se můžeme těšit příště? Na upravené „HOVORY Z LÁN“ živě, protože předtáčení naše hlava státu odmítla, na komerční stanici, Frekvenci 1. Bude je, myslíte, komentovat a moderovat Leoš Mareš, nebo Libor Bouček?!

Podobné články

Komentáře jsou zakázány


UPOZORNĚNÍ

Publikování nebo šíření obsahu serveru ocimastudenta.cz je bez předchozího souhlasu zakázáno.

KDO JSME?

Jsme studenti pražských gymnázií, kteří se zajímají o aktuální dění ve světě. Naše stránky jsou určeny náročným čtenářům, kteří se zajímají o společenské události a civilizační vývoj a chtějí si na ně udělat vlastní názor.

Copyright 2014 - Jan Kolb