Art Prag – jiné než v galerii

Asi jsem opravdu vylezl z ulity, když jsem byl na Art Pragu teprve poprvé. Ale právě proto jsem byl tak nadšený! Nejen, že jsem viděl snad ten nejroztomilejší výtah na světě, ale také prostory byly pro výstavu jak stvořené.

Procházet se z jedné galerie přímo do druhé, všímat si toho, o co se ta první zajímá, jiná zas nechává být a vidět tak pohromadě i styly od sebe úplně odlišných autorů. Je to zkrátka úplně jiná atmosféra, než když posedáváte v sále na měkké pohovce a vychutnáváte si to, jak obrazy dýchají.

Navíc forma autorské prezentace byla velmi podobná té, která je tady. 2-3 obrazy autora, stručný popis a cena obrazu, popř. výklad přímo od galeristy.

Sám jsem se tak bavil s paní z Es galerie, Latin-art a s Ninou Mainerovou z Nové galerie. A teď jsem ohromně rád, že jsem se tomu odhodlal, neboť jsem nejen poznal skvělé lidi, ale také jsem mohl posunout projekt o pořádný krok dál. Jen je mi trochu líto, že se mi nepodařilo pozdravit paní Medu Mládkovou.

Co se týče obrazů, nejvíce mě zaujaly střední formáty, např. od Davida Saudka, nebo malé formáty s nápadem, jako obrazy Jindřicha Pilečka. Pro velké instalace bohužel nebylo na výstavě příliš místa a je tak paradoxem – i jediným negativem výstavy, že ten největší obraz byl na tom nejužším místě, při vstupu do Kafkova domu.

Podobné články

Komentáře jsou zakázány


UPOZORNĚNÍ

Publikování nebo šíření obsahu serveru ocimastudenta.cz je bez předchozího souhlasu zakázáno.

KDO JSME?

Jsme studenti pražských gymnázií, kteří se zajímají o aktuální dění ve světě. Naše stránky jsou určeny náročným čtenářům, kteří se zajímají o společenské události a civilizační vývoj a chtějí si na ně udělat vlastní názor.

Copyright 2014 - Jan Kolb