8 + 1 spolehlivá rada, jak zabít nudu o hodině

Znáte ten pocit, když sedíte o hodině, očima hypnotizujete hodiny a odpočítáváte vteřiny? Já moc dobře, a díky tomu jsem se stala samozvaným odborníkem na boj s tímto zásadním studentským problémem. Následující rady jsou určeny pro všechny studenty, ať už sedící samostatně nebo s kamarádem, kteří zažívají neuvěřitelnou nudu.

Autor: Martin Valoušek, FotoAparat.czPokud v lavici nesedíte sami, máte prakticky vyhráno. Stačí jen kamaráda spolusedícího donutit ke spolupráci na vámi vybrané činnosti a je po nudě.

1. Piškvorky, lodě, přebíraná a jiné společenské hry pro dva a více

Jestli jste hraví, máte jedinečnou možnost si o nudné hodině fyziky zahrát třeba jednu z klasických společenských her piškvorky, kdy sešit slouží jako skvěké hrací pole. Sešit na fyziku či matematiku také můžete využít na klasickou lodní bitvu. Když projevíte větší kreativitu, můžete si zahrát třeba oblíbenou přebíranou (skvěle poslouží svázaná sluchátka – vyzkoušeno).

2. Povídejte si nebo chatujte na papíře

Pomocí kusu papíru a tužky můžete skvěle chatovat o čem chcete, s tou výhodou oproti mluvení, že prakticky nevyrušujete hodinu. Dávejte si ovšem pozor na to, aby vám ten papír učitel nesebral (a nebo ho na něm nepomlouvejte). Pokud vašemu učiteli nevadí, že mluvíte (jako naší matikářce, která je hluchá jak poleno), klidně se bavte o čem chcete, ovšem pozor, vždy buďte připraveni svést hovor na aktuální téma daného předmětu! Vždy pak můžete říct, že řešíte to, jestli se polyvinylchlorid sloučí s kyselinou mravenčí či nikoli.

3. Popichujte

Popichujte kohokoli, kdo se nechá! Ať už je to spolusedící, který se nenechal přesvědčit k nějaké pěkné hře, či učitel, který po vás akorát něco chce. Takže začněte vymýšlet všetečné dotazy, sarkastické odpovědi na řečnické otázky, házení papírových kuliček na oběť před vámi, kreslení sprosťáren do cizích sešitů, … Upozornění: Tento bod není pro každého (musíte na to mít koule).

4. Učte se (na další hodinu)

Jestliže ten den píšete ještě nějaký test, můžete nudu zabít i učením se na něj. Samozřejmě to není ta nejzábavnější činnost, co kdy kdo vymyslel, ale alespoň budete mít volnou předtestovou přestávku a možná nedostanete špatnou známku.

5. Zábavné hry pro jednoho (sudoku, křížovka, …)

Jako prevenci nudy si můžete každé ráno koupit noviny, kde se určitě nějaké to sudoku či křížovka najde. Případně se dají koupit i speciální sešity s tisícemi lušťovkami. Rychlé a jednoduché. A vždy po ruce.

6. Kreslete si

Objevte v sobě skryté umělecké sklony a vytvořte vlastní mistrovské dílo. Lavice, sešit na dějepis či učebnice na angličtinu poslouží více než dobře a tužku má přeci každý (kdyžtak si půjčte). Pokud v sobě skutečně umělecké sklony objevíte, projevujte je dál a vytvořte třeba epickou komiksovou ságu. Avšak pozor, karikatury učitelů mohou být jisté riziko.

7. Skládejte si

Lodičku, čepičku nebo parníček umí určitě každý ještě ze základní školy. Třeba s parníčky si můžete zahrát lodní bitvu (viz. bod 1.), stačí jen postavit dostatečně velkou flotilu. Pokud jste fanoušci historie, můžete si lodičky a parníčky upravit do dané historické podoby a zrekonstruovat třeba bitvy z druhé světové války. Pro zkušenější skládankáře je pak určeno origami, které už po několika nácvicích vypadají velmi profesionálně!

8. Čtěte si

Je čas začít rozvíjet váš čtenářský skill. Ať už četba na čtenářský deník nebo nejnovější dílo Jo Nesbø, někdo vezme za vděk i novinami (kde je i možnost rady 5.), rozevřete je pod lavicí a čtěte. Čtení je nejenže výborná relaxační činnost, ale hlavně se i takto pasivně učíte češtinu, především tvary slov a gramatiku. Samá výhoda.

Bonusová rada na závěr – Dávejte pozor

Přeci jen, do té školy nechodíme úplně jen tak pro srandu králíkům a ten učitel je také za něco placený. A je přeci lepší vystudovat, než být celý život popelářem.

P.S. Seznam neobsahuje hraní s mobilem, protože ten drtivá většina škol zakazuje při vyučování používat. A my přeci nechceme porušovat pravidla.

Napište nám do komentáře, co s nudou o hodině děláte vy!

 

Podobné články

Komentáře jsou zakázány


UPOZORNĚNÍ

Publikování nebo šíření obsahu serveru ocimastudenta.cz je bez předchozího souhlasu zakázáno.

KDO JSME?

Jsme studenti pražských gymnázií, kteří se zajímají o aktuální dění ve světě. Naše stránky jsou určeny náročným čtenářům, kteří se zajímají o společenské události a civilizační vývoj a chtějí si na ně udělat vlastní názor.

Copyright 2014 - Jan Kolb